Človeški organi
Tvoje telo ima vgrajeno uro! Vsak organ v vašem telesu ima urnik, po katerem ga dnevno vzdržujemo ali obnavljamo.
Če se v določenem obdobju dneva počutite nenavadno (imate glavobol ali ste neaktivni), je to zato, ker se vam zaradi določene poškodbe zaradi obnavljanja nekaterih organov, vaše nenavadno počutje pa je posledica preusmeritve energije na določen organ za obnovo ali vzdrževanje.
Preglednica obnove organov:
Pljuča: 3h-5h
Šibki možgani: 5h-7h
Želodec: 7 zjutraj-9 zjutraj
Prekinitev časa: 9:00-11 popoldne
Srce : 11:00-13 popoldne
Tank za možgane: 13:00-3pm
Bešika: 15:00 – 17:00
Ledvice: 17:00-19:00
Trebušna slinavka (trebušna slinavka): 19:00-9:00
Krvne posode in arterije: 21.00-11:00
Žolčnik: 23:00-1 zjutraj
Jetra: 1h-3h
Pljuča: Pljuča so prvi organ, ki se regenerira, sproščajo strupe med 3. in 5. uro zjutraj. Zato kašljate ponoči ali pa se zbudite ob kašljanju. Tvoja pljuča se takrat dejansko poskušajo znebiti odpadkov. Če zjutraj pogosto kašljate, morate urediti prehrano in življenjski slog.
Debelo črevesje: Zdravo črevesje potrebuje vodo, da lahko pravilno opravi svoje delo, zato se pogosto zgodi, da postaneš žejen okoli 5.00 in 7.00 zjutraj.
Zjutraj je treba popiti veliko vode in zaužiti čim manj kofeina. Kofein je diuretik, ki jemlje vodo iz črevesja, ledvic in mehurja. Tvoje telo zjutraj potrebuje vodo, da lahko regenerira črevo.
Na ta način se vzdržuje urejena prebava, telesna teža se normalizira, proces staranja pa se upočasnjuje.
Pomembno je tudi, da ga zdravje debelega črevesa izprazni zjutraj pred zajtrkom.
Ura zdravja
Želodec: Želodec si opomore med 7. in 9. uro zjutraj in takrat potrebuje obilen obrok.
Medtem ko debelo črevo potrebuje veliko vode, da lahko deluje, je želodec dovolj majhen.
Dobro bi bilo začeti jutro s sokovi ali sadjem, ki jih je enostavno prebavljivo.
Dobro bi bilo, če bi tekočine prinesli samo zjutraj.
Slezena: Slezena je očiščena od 9 do 11 zjutraj. V tem obdobju je oslabljena, zato se simptomi bolezni, ki jo trenutno trpite, lahko povečajo.
To pa zato, ker je vranica tesno povezana z jetri in imunskim sistemom. Zdrava slina pri okužbi tvori protitelesa in neprekinjeno nadzoruje prisotnost tujih teles v krvi.
Srce: Srce se regenerira med 11.00 in 13.00 uro, zaradi česar lahko takrat čutite utrip ali preskakuje. Približno 70% srčnih infarktov se zgodi ravno v obdobju obnove srca.
Tanko črevesje: Ste opazili, da ste med 1 in 3. uro popoldne bolj nagnjeni k napihnjenosti in težavni prebavi? Če se vam to zgodi, je razlog nepravilna prehrana. Sprememba prehranjevalnih navad bi morala rešiti težavo.
Ledvice in mehur: Od 15.00 do 19.00 se morate počutiti zaspani ali utrujeni. Ko so ledvice zdrave in pravilno delujejo, se takrat morate počutiti spočito, ne utrujeno.
Trebušna slinavka (trebušna slinavka): Od 19.00 do 21.00 je običajno potreba po uživanju sladke hrane ali ogljikovih hidratov. Ledvice uravnavajo trebušno slinavko in v primeru, da v tem obdobju zares pojeste nekaj sladkega, boste čutili bolečino v križu ravno zaradi ledvic.
Ledvice, mehur in trebušna slinavka so povezani in tvorijo celoto. Če želite prispevati zgodaj ponoči, je to verjetno zato, ker vaša trebušna slinavka potrebuje regeneracijo.
Krvne žile in arterije: Krvne žile se ponovno zaganjajo od 9.00 do 23.00. Zaradi tega boste morda čutili glavobole in šibkost.
Jetra in žolčnik: Med 23. in 3. uro poteka obnova teh dveh organov. Se ti je že kdaj zgodilo, da ne moreš zaspati ob tem času? To pomeni, da jetra niso predelala odpadkov iz telesa in da dražijo vaše telo ter povzroča nespečnost in tesnobo.
Pazite na svoje zdravje. Več kot veste o svojem telesu, lažje je ohranjati svoje zdravje. Zato bodite pozorni na svojo telesno uro, da boste vedno vedeli, kaj se vam dogaja.
JUGOSLOVENSKI JEZIK…(Hrv.-BiH-SRB.-ČG)
RASPORED SATI OBNOVE VAŠIH ORGANA
Ljudski organi
Vaše tijelo ima ugrađen sat! Svaki organ u vašem telu ima raspored po kojem se svakodnevno održava ili obnavlja.
Ukoliko se osjećate neobično u nekom periodu dana (imate glavobolju ili ste neaktivni), to je zato što se neki vaš organ obnavlja zbog određenih oštećenja, a vaš neobični osećaj je posljedica preusmjeravanja energije u određeni organ radi obnavljanja ili održavanja.
Tabela obnavljanja organa:
Pluća: 3h-5 h
Debelo crevo: 5h-7 h
Želudac: 7h-9h
Slezina: 9h-11h
Srce: 11h-13h
Tanko crevo: 13h-15h
Bešika: 15h-17h
Bubrezi: 17h-19h
Gušterača (pankreas): 19h-21h
Krvni sudovi i arterije: 21h-23h
Žučna kesa: 23h-1h
Jetra: 1h-3h
Pluća: Pluća su prvi organ koji se regeneriše, oslobađajući toksine između 3 i 5 ujutru. Zato se dešava da kašljete u toku noći ili da se probudite kašljući. Vaša pluća tada zapravo pokušavaju da se reše otpada. Ukoliko često kašljete ujutru, potrebno je da regulišete ishranu i način života.
Debelo crijevo: Zdravom crijevu je potrebno vode da bi moglo da radi svoj posao kako treba, stoga se često dešava da baš negdje između 5 i 7 ujutru ožednite.
Ujutru treba piti mnogo vode i unositi što manje kofeina. Kofein je diuretik i on oduzima vodu vašem crevu, bubrezima i bešici. Vašem tijelu je ujutru potrebna voda da bi moglo da se izvrši obnavljanje debelog creva.
Na taj način se održava pravilno varenje, normalizuje se tjelesna težina i usporava se proces starenja.
Za zdravlje debelog crijeva je važno i da se ono prazni ujutru prije doručka.
Sat zdravlja
Želudac: Želudac se obnavlja između 7 i 9 sati ujutru i ono što mu najmanje u tom trenutku treba jeste veliki obrok.
Dok je debelom crijevu potrebno puno vode da bi moglo da funkcioniše, želucu je dovoljno malo.
Bilo bi dobro da započnete jutro sa sokovima ili voćem koje se lako vari.
Bilo bi dobro da ujutru unosite samo tečnosti.
Slezena: Slezena se prečišćava od 9 do 11 ujutru. U tom periodu, ona se nalazi u oslabljenom stanju, zbog čega se mogu pojačati simptomi neke bolesti od koje u tom trenutku bolujete.
To je zato što je slezena usko povezana sa jetrom i imunim sistemom. Zdrava slezena proizvodi antitijela kada postoji infekcija i neprekidno kontroliše prisustvo stranih tijela u krvi.
Srce: Srce se regeneriše između 11 ujutru i 1 popodne, zbog čega u to vreme možete da osetite ubrzano lupanje srca ili preskakanje. Oko 70% srčanih napada se dogodi upravo u periodu obnavljanja srca.
Tanko crijevo: Da li ste primijetili da ste između 1 i 3 sata popodne skloniji nadutosti i otežanom varenju? Ukoliko vam se to dešava, razlog je nepravilna ishrana. Mijenjanje navika u ishrani bi trebalo da riješi problem.
Bubrezi i bešika: Od 3 do 7 popodne se sigurno osjećate pospano ili umorno. Kada su bubrezi zdravi i pravilno rade, u to vrijeme bi trebalo da se osjećate odmorno, a ne umorno.
Gušterača (pankreas): Od 7 do 9 popodne se obično javlja nagon za slatkom hranom ili ugljenim hidratima. Bubrezi regulišu pankreas, a u slučaju da zaista pojedete nešto slatko u tom periodu, osetićete bol u donjem delu leđa upravo zbog bubrega.
Bubrezi, bešika i pankreas su povezani i dio su jedne cjeline. Ukoliko vam se prispava rano uveče, to je vjerovatno zato što vašem pankreasu treba regeneracija.
Krvni sudovi i arterije: Krvni sudovi se obnavljaju od 9 do 11 uveče. Usljed toga možete osetiti glavobolje i slabost.
Jetra i žučna kesa: Između 11 uveče i 3 ujutru se odvija obnavljanje ova dva organa. Da li vam se dešavalo da ne možete da zaspite u ovo vreme? To znači da jetra nije obradila otpad iz organizma i da on iritira vaše tijelo, uzrokujući nesanicu i nervozu.
Pratite svoje zdravlje. Što više znate o svom tijelu, to ćete lakše održavati svoje zdravlje. Stoga počnite da obraćate pažnju na svoj tjelesni sat kako biste uvijek znali šta vam se dešava.
(preuzeto)
